Інсталяція операційної системи на прикладі Microsoft Windows Server 2003 та Linux Ubuntu

Міністерствоосвіти і науки, молоді та спорту України

Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя

Кафедра комп’ютерних систем та мереж

Звіт

До лабораторної роботи №1

На тему “Інсталяція операційної системи на прикладі Microsoft WindowsServer 2003 та LinuxUbuntu”

З дисципліни “Комп’ютерні системи”

Виконав

Студент групи СІ-22

Никорчук Володимир

Перевірив

Хомів Богдан Арсенович

Тернопіль 2011

Мета роботи: встановити операційну систему MicrosoftWindowsServer 2003 та LinuxUbuntuна віртуальну машину

Короткі теоретичні відомості

Ubuntu – операційна система для робочих станцій, лептопів і серверів. Він є найпопулярнішим у світі дистрибутивом Linux. Серед основних цілей Ubuntu – надання сучасного і водночас стабільного програмного забезпечення для пересічного користувача із сильним акцентом на простоту встановлення і користування. Ubuntu надає користувачу мінімальний набір програм загального призначення: багатовіконне стільничне середовище, засоби для перегляду Інтернету, організації електронної пошти, офісні програми з можливістю читати і записувати файли в форматі Microsoft Office, редактор зображень, програвач компакт-дисків та інші. Спеціалізоване програмне забезпечення, потрібне досвідченішим користувачам, можна отримати із відповідних репозиторіїв. Серверний варіант системи включає також засоби, потрібні для організації сервера баз даних, веб-сервера, сервера електронної пошти, тощо. Інсталяційні диски Ubuntu не тільки безкоштовні, але й можуть бути безкоштовно доставлені практично у будь яку точку світу. MicrosoftWindows Server 2003 – це операційна система сімейства Windows NT. Вона розроблялась для роботи на серверах. Вперше Windows Server вийшов у світ 24 квітня 2003 року. Windows Server 2003 є розвитком Windows 2000 Server і серверним варіантом операційної системи Windows XP. Спочатку Microsoft планувала назвати цей продукт “Windows NET Server” з ціллю просунути свою нову платформу Microsoft NET. Але у подальшому ця назва була відкинута, щоб не викликати невірну уяву про NET на ринку програмного забезпечення. Windows Server 2003 взагалі розвиває функції, закладені у попередній версії системи – Windows 2000 Server. На це вказувала і версія NT 5.2 ядра системи (NT 5.0 для Windows 2000).

Хід роботи

– Встановлення операційної системи Ubuntu:

1. Запускаємо програму VirtualBox і вибираємо привід CD-ROM, вказуючи шлях диску з ОС Ubuntu (рис.1).

Рисунок 1

2. Запускаємо машину і вмикаємовстановлення ОС (рис.2), (рис.3).

Рисунок 2

Рисунок 3

3. Далі приступаємо до розбивки жорсткого диску. Розбивка може бути зроблена як вручну, так і автоматично (рис.4), (рис.5).

Рисунок 4

Рисунок 5

4. Заповнюємо поля “Ввести ім’я користувача” та “Назва вашого комп’ютера” англійською мовою, а поле “Ваше ім’я” будь-якою мовою, наприклад, українською (рис.6).

Рисунок 6

5. Отже, всі налаштування завершено і ви можете насолодитися коротеньким оглядом системи перед тим як вона остаточно встановиться на ваш ПК (рис.7).

Рисунок 7

– Встановлення ОС WindowsServer 2003:

1. Запускаємо програму VirtualBox і вибираємо привід CD-ROM, вказуючи шлях диску з ОС WindowsServer 2003 (рис.1).

Рисунок 1

2. Теперпотрібностворитивіртуальний диск, на який буде встановлюватися ОС (рис.2).

Рисунок 2

3. Потрібноформатувативіртуальний диск післячогопочнетьсякопіюваннянеобхіднихфайлів для встановлення ОС (рис.3), (рис.4).

Рисунок 3

Рисунок 4

4. Далійдезавантаження ОС і встановленнякомпонентів (рис. 5), (рис.6), (рис.7).

Рисунок 5

Інсталяція операційна система

Рисунок 6

Рисунок 7

5. Завершення установки, запуск ОС (рис.8), (рис.9).

Рисунок 8

Рисунок 9

Висновок: на даній лабораторній роботі я встановлював операційні системи Microsoft WindowsServer2003 та LinuxUbuntu на віртуальну машину.


Інсталяція операційної системи на прикладі Microsoft Windows Server 2003 та Linux Ubuntu