Особливості використання САПР технолога-програміста

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ

Бердичівський політехнічний коледж

Контрольна робота

З дисципліни “Системи автоматизованого проектування”

(варіант №17)

Особливості використання САПР технолога-програміста

Виконав:

Студент групи Пзс-603

Михайлус Михайло Геннадійович

Перевірив:

Викладач

Василюк Дмитро Георгійович

М. Бердичів

200 8 р.

“ТУРБО САП” – це універсальна система автоматизованого проектування керуючих програм для верстатів з ЧПК наступних технологічних груп:

– токарних;- фрезерних до 3 координат;- електроерозійних до 5 координат;- світлопроменевих и плазменої різки.

Вхідна інформація при роботі з системою зазвичай представлена у вигляді креслення. На виході у системи формуються файли керуючих програм і файли інформації. Система може працювати повністю автономно, або отримувати геометричні дані від CAD-системи верхнього рівня (наприклад від AUTOCAD), утворюючи при цьому CAD/CAM комплекс.

“ТУРБО САП” розроблений в Україні тією же групою розробників, що й попередні їй системи аналогічного призначення:

1. ІНТЕРСАП – СМ поширювалась в період 1984-1988гг.2. ІНТЕРСАП – G+ поширювалась в період 1988-1991гг.3. ІНТЕРСАП -3D поширювалась в період 1994- 2001гг.

“ТУРБО САП” не є просто новою версією своїх попередників, зберігаючи з ними деякі концептуальні схожості, вона по своїй суті є цілком нова розробка, призначена суттєво прискорити процес проектування керуючих програм та збільшити їх якість. На це щиро надіються розробники системи.

Для роботи системи мінімальне вільне місце на жорсткому диску повинно складати не менше 20 Мб. Система працює з усіма типами процесорів, які застосовуються сьогодні на PC-платформах.

Мінімальні вимоги до платформи:CPU100 MzRAM16 MbVRAM1 MbМонітор14”Рекомендуємо вимоги до платформи:CPU600 MzRAM64 MbVRAM16 MbМонітор17”

Система працює в середовищі операційної систем Windows: 95, 98, NT, 2000. Версії встановлених в середовищі драйверів OpenGL та DirectX значення не мають. Рекомендуємо режими відео-системи:

Кольорова палітра: True Color;Розширення: 1280*1024

Вихідна інформація в системі представлена у вигляді текстового файлу, який містить вихідну програму на вихідній мові системи. У цій програмі визначені усі необхідні геометричні об’єкти, технологічні параметри обробки та способи формування траєкторії руху інструменту. Вихідну програму користувач може створити без допомоги роботи з текстовим редактором, а користуючись тільки засобами інтерактивного графічного редактора. Це означає, що якщо користувач в процесі проектування визначає (будує) наприклад, деякій геометричний об’єкт, то відповідний оператор на вихідній мові автоматично переформовується до тексту вихідної програми. Розробка складних керуючих програм потребує одночасної роботи з текстовим та графічним редакторами одночасно.

Сформований при цьому текстовий файл з вихідною програмою транслюється в бінарний файл проміжного формату CLFIL. Цей файл оброблюється програмою-постпроцесором на виході у якого формується текстовий файл з керуючою програмою. Трансляція сопровождается графічною інтерпретацією вихідної програми. Таким чином, у результаті процесу проектування користувач створює файл з вихідною програмою та файл з керуючою програмою. Причому, керуюча програма завжди може буту отримана шляхом трансляції постпроцесування вихідної. Наявність в системі потужної вхідної мови дозволяє ефективно вирішувати деякі задачі проектування, які викликають деякі незручності у CAD/CAM систем, орієнтованих виключно на інтерактивний графічний ввід.

Це насамперед стосується задач побудови геометрії та обробки кулачків складного профілю, побудова деяких нестандартних схем трьохмірної обробки складних поверхонь, проектування якісних постпроцесорів тощо. Для ефективного використання системи користувач повинен засвоїти роботу з інтерактивною графічною оболонкою системи, а для проектування складних керуючих програм – вивчити вхідну мову системи.

Вхідні файли в системі мають розширення: SAP, а файли керуючих програм мають розширення: UPR. Якщо на вхід, наприклад, надходить файл p1.sap, те на виході після постпроцессора буде сформований файл із керуючою програмою: p1.upr. Для кожної системи ЧПУ в системі повинний бути свій постпроцессор. Звичайне число постпроцессоров коливається в діапазоні від 3 до 12. У складі системи мається програма CUTVІEWER призначена для діагностики результатів проектування УП шляхом твердотельного моделювання процесу обробки. Застосування програми CUTVІEWER дозволяє істотно скоротити час налагодження УП

Типова конфігурація системи припускає наявність наступних каталогів і файлів:

TURBOSAP – кореневий каталог містить каталоги: IP, CLI, UPR, POST, DOC, PRIM та файли:

sap32.exe – головний завантажувальний модульsap32.dat – ключовий файлsap32cfg. ini – файл конфігурації з указівкою постпроцесорів і ін. настроювань3Dcam. ini – тексти повідомлень про помилкиMform. ini – тексти деяких пунктів меню визначення геометричних об’єктівHard_sim. exe – CUTVIEWER (фрезерний)Hard_sim. hlp – файл довідки по CUTVIEWEREdit. exe – редактор УПEdit. lst – список файлів, що відкривалися та інші настройки програми Edit. exe

Призначення каталогів:

IP – SAP – файли вихідних програмCLI – містить файли CLI-дублерівUPR – файли керуючих програмPOST – завантажувальні модулі постпроцесорівDOC – документаціяPRIM – приклади вихідних SAP-програм.

Відразу після установки користувач копіює завантажувальні модулі постпроцесорів у каталог POST, відповідно відредагувавши секцію [POST] у файлі sap32cfg. іnі.

Список використаної літератури

1. Довідкова система ПП “Турбо САП”.

2. Довідкова система ПП “Компас-графік”.

3. Довідкова система ПП “Т-мікро.


Особливості використання САПР технолога-програміста