Удосконалення інтер єру і комфортності у приміщеннях діючого готельного підприємства

Вступ

Інтер’єр – це організація внутрішнього простору будівлі, яке представляє собою створене середовище, яке забезпечує умови життєдіяльності людини; складне, багатопланове явище, яке здатне справляти величезний естетичний психофізіологічний вплив на людину.

Сприятливі умови життєдіяльності людини в готелях забезпечуються завдяки створенню комфорту як у самому готелі, так і на території, що прилягає до нього. Загальний комфорт внутрішнього простору готелів є інтегральним поняттям. Воно включає екологічний, функціональний і естетичний комфорт середовища будь-якого приміщення готелю.

Сучасний готель покликаний створити комфортабельні умови для проживання гостя і надати йому ряд додаткових послуг.

Інтер’єр являє собою внутрішньо організований простір приміщень готельного комплексу, одночасно він є середовищем дії (в ньому здійснюється технологічний цикл обслуговування гостей) і середовищем сприйняття (здійснює емоційний вплив).

До приміщень готельного підприємства, в яких відбувається обслуговування відвідувачів, відносять зали, бари, коктейль-холи, буфети. Вхідну групу приміщень, де починається обслуговування, становлять вестибюль з гардеробом, аванзал (приміщення для збору, очікування і відпочинку гостей), санвузол, номерний фонд.

У рішенні інтер’єра враховується спеціалізація готельних підприємств, контингент клієнтів, на який вони розраховані, застосовувані методи обслуговування та ряд інших факторів. При цьому важливо максимально розкрити зв’язок інтер’єра і навколишнього середовища: ландшафту, міського району, вулиці. Це досягається застосуванням різних архітектурних прийомів, що часто відіграє для підприємства не меншу роль, ніж гарне обслуговування.

Особливе значення для оформлення інтер’єра приміщень готелю має рішення проблеми кольору і освітлення. Колір і світло повинні бути підпорядковані процесу обслуговування клієнтів. Перебуваючи в номері, холі, залі ресторану, кафе, бару, клієнти випробують на собі вплив кольору. Науково доведено, що колір значною мірою впливає на емоційний стан людини, його настрій, самопочуття і працездатність. Очевидно, що вплив може бути сприятливим і негативним. Колірна гама повинна бути ретельно продумана, щоб створити в залах обслуговування атмосферу затишку, комфорту, безпеки і спокою.

Метою даної роботи є дослідження інтер’єрних рішень підприємств готельного господарства, зокрема на основі готельного комплексу “Прем’єр Палац”.

Відповідно до поставленої мети в роботі необхідно вирішити наступні завдання:

– висвітлити виникнення і розвиток інтер’єру;

– дати основну характеристику інтер’єру, визначити роль кольорів та озеленення у інтер’єрному рішенні готелів;

– визначити роль меблів для інтер’єру;

– дослідити інтер’єр готельного комплексу “Прем’єр Палац “;

– проаналізувати основні групи приміщень готелю;

– визначити основні перспективи розвитку інтер’єру.

Основними завданнями, які випливають з мети роботи, є:

– розглянути теоретичні аспекти досліджуваної теми;

– охарактеризувати досліджуване підприємство;

– здійснити аналіз роботи досліджуваного підприємства по визначеній темі курсової роботи;

– обгрунтувати резерви вдосконалення роботи досліджуваного підприємства.

Актуальність теми: Сучасний світ не стоїть на місці. Техніка і наука йде вперед. Завдяки стрімкому розвитку технологій у людей з’являється дуже багато потреб, які потрібно задовольняти в повному обсязі. Тому актуальність даної теми полягає у тому, щоб менеджери і персонал готельно-ресторанного бізнесу ці потреби в їхніх послугах задовольняли якомога краще, для того, щоб гості відчували себе затишно і комфортно.

Предметом роботи є теоретичні, практичні та організаційні питання розвитку комфорту і інтер’єру готелів.

Об’єктом дослідження є інтер’єрні рішення готельного комплексу “Прем’єр Палац”.

Методи дослідження: Курсова робота грунтується на використанні загальнонаукових та спеціальних методів дослідження. У ході написання роботи використовувалися метод порівняння, системного підходу й аналізу.

Інформаційну база дослідження: Підручники, наукові публікації з обраної тематики, публікації у пресі, матеріали науково-практичних конференцій, власні спостереження.

1.1.Рівень комфорту закладів готельного типу

Класифікація готельних підприємств за рівнем комфорту відіграє величезну роль у вирішенні питань управління якістю готельних послуг.

Рівень комфорту – це комплексний критерій, складовими якого є певні параметри:

– стан номерного фонду: площа номерів (м2), частка одномісних (однокімнатних), багатокімнатних номерів, номерів-апартаментів, наявність комунальних зручностей і т. д.;

– стан меблів, інвентарю, предметів санітарно-гігієнічного призначення;

– наявність і стан підприємств харчування: ресторанів, кафе, барів;

– стан будинку, під’їзних колій, облаштованість прилягаючої до готелю території;

– інформаційне забезпечення і технічне оснащення, у тому числі наявність телефонного, супутникового зв’язку, телевізорів, холодильників, міні-барів, міні-сейфів і т. д.;

– забезпечення можливості надання ряду додаткових послуг. Ці параметри оцінюються практично в всіх наявних нині системах класифікації готелів. Крім того, ряд вимог пред’являється до персоналу та його підготовки: освіті, кваліфікації, віку, стану здоров’я, знання мови, зовнішньому вигляду і поводженню.[14]

1.2.Екологічний комфорт у готелі

Екологічний комфорт в інтер’єрі створюється, в основному, завдяки системам інженерного забезпечення готелів: вентиляції, кондиціонування повітря, централізованого пиловидалення, опалення тощо.

-Кондиціонування і вентиляція

Системи кондиціювання та вентиляції готелів знаходяться серед найбільш важливих факторів, впливають на комфорт постояльців. Сучасні вимоги комфорту припускають наявність у готелях систем кондиціонування повітря. Вентиляція буває природною, що відбувається за рахунок проникнення в приміщення повітря через відкриті вікна, кватирки, щілини в конструкціях будівлі і пори будівельних матеріалів.

– Освітлення

Якщо раніше багато готелів могли запропонувати лише стандартне освітлення, а вибір зводився до класичних недовговічних ламп розжарювання, громіздких люмінесцентних ламп або дорогих галогенних ламп, то зараз ситуація кардинально змінилася.

Сьогодні можна заощаджувати електроенергію, використовуючи енергозберігаючі лампи класичних форм все тих же стандартних цоколів. Сучасні лампи стали більш компактними і яскравими, крім того, вони безпечніші для навколишнього середовища й мають широку колірну гаму. А більшість із них підходять для світильників, спроектованих під стандартні лампи.

Сьогодні ми маємо інноваційні світлові рішення – світлодіоди – маленькі, але надзвичайно яскраві й довговічні джерела світла. Газорозрядні лампи високого тиску з керамічним пальником вводять нові стандарти в палітру й у стійкість світла, а галогенні лампи настільки малі, що надають дизайнерам величезну ниву для польотів фантазії.

– Опалення

Система опалення служить для обігріву приміщень у холодний період року і підтримки нормальної температури повітря в приміщенні незалежно від зовнішньої температури. На сьогодні найчастіше в готелях застосовується водяне, парове та електричне опалення. Вибір опалення залежить від призначення та архітектурно-будівельного вирішення. Найпоширенішим є водяне опалення. У готелях застосовують опалювальні системи середнього тиску з температурою води до 120°С, що подається від теплоелектроцентралі, а потім використовується для опалювальних цілей. Джерелами тепла для готелів можуть бути також власні котельні. Інтер’єр – це організація внутрішнього простору будівлі, яке представляє собою створене середовище, яке забезпечує умови життєдіяльності людини; складне, багатопланове явище, яке здатне справляти величезний естетичний психофізіологічний вплив на людину[1].

Сприятливі умови життєдіяльності людини в готелях забезпечуються завдяки створенню комфорту як у самому готелі, так і на території, що прилягає до нього. Загальний комфорт внутрішнього простору готелів є інтегральним поняттям. Воно включає екологічний, функціональний і естетичний комфорт середовища будь-якого приміщення готелю.

Сучасний готель покликаний створити комфортабельні умови для проживання гостя і надати йому ряд додаткових послуг.

1.4. Озеленення в інтер’єрі готелів

Це особливий вид мистецтва, який виконує як естетичні, так і утилітарні функції. Озеленення активно впливає на характер формування інтер’єру і є рівноцінним компонентом оформлення середи, як відділка стін, мебліровка та ін. За допомогою озеленення можна підвисити художню виразність внутрішнього простору. Утилітарна функція рослин включає в себе створення особливого мікроклімату в приміщеннях.

В готелі дуже важливо створити затишну атмосферу для клієнтів.

Тому вміле використання кімнатних рослин в інтер’єрі готелю може стати важливим в створенні неповторного образу готелю. Зимовий сад або зелень з фонтаном в ресторані в якості інтер’єру можуть бути приманкою для клієнтів, щоб у них залишалися гарні враження, і вони поверталися сюди знову і знову.

Мода на штучну зелень вже пройшла, і багато людей розчарувалися в ній, по-перше вона вигорає на сонці, а під дією ультрафіолету пластмаса ломиться. І щоб запобігти проблем з оновлюванням фасаду, краще вибрати живі декоративні квіти.

Дуже важливо правильно підібрати рослини. Але головні особливості – це правильний догляд і умови життя. [4]

1.7. Функціональний комфорт у готелі

Функціональний комфорт в основному забезпечується оптимальним набором меблів і обладнання. Меблі є одним з активних компонентів у формуванні інтер’єрів.

-Меблі в інтер’єрі

Специфіка готельного господарства, багатофункціональність приміщень, що знаходяться в одній будівлі, обумовили диференціацію меблів за призначенням: побутова (для відпочинку, сну, роботи за столом, прийому їжі, зберігання одягу); конторська (або офісна); ресторанна і спеціальна (обладнання бару, перукарні, довідкових, місць чергових тощо) [88].

Сучасні меблі за характером конструктивної структури підрозділяються на стаціонарні, комбіновані багатофункціональні (коли один предмет виконує дві і більше функцій) і таку, що трансформується (у тому числі секційну).

Вимоги до меблів встановлюються відповідно до комфортності готелів і їхнього призначення. Комфортність готелів визначає якість і кількість меблевих виробів, а функціональне призначення готелів – номенклатуру меблів.

При розміщенні меблів обов’язково враховуються норми розривів і проходів між предметами меблів.

-Декоративні і меблеві тканини

Велике декоративне значення в інтер’єрі готелів мають завіси, гобелени, килими, оббивка меблів. Вони багато в чому визначають колірне вирішення та емоційне фарбування приміщень.

Одним з істотних елементів інтер’єру є завіси. Вони виконують практичні функції й одночасно впливають на композицію та колорит інтер’єру. Практичні функції завіс полягають у регулюванні природного освітлення, тепла та інсоляції, поглинанні шуму.

Застосовуються два види завіс: прозорі і щільні. Перші розсіюють і пом’якшують денне світло. Розсіяне світло створює комфортні умови для зору. Для прозорих завіс застосовують сітчасті тканини, при сильному освітленні – тонкі тканини. Матеріал для прозорих завіс може бути білим або ледь пофарбованим, гладким або мати малопомітні візерунки. Вибір кольору залежить від колірного вирішення інтер’єру. Щільні завіси ізолюють приміщення від різних зовнішніх впливів. Колір щільних завіс, їхня фактура і малюнок, як правило, підбираються з урахуванням усієї композиції інтер’єру, а також розмірів приміщення і завіс.

Завіси можуть бути короткі і довгі. Нижній край коротких завіс повинен торкатися підвіконня; довгі завіси не повинні доходити до підлоги на 5см. Ширина завіс повинна складати при тканинах середньої щільності і тонких від 1,5 до 2 ширини фронту карнизу або вікна.

1.8. Колір в інтер’єрі готелів

Одним з найважливіших елементів інтер’єру є колірне вирішення приміщень – розфарбування стін, підлог, обробка їх різними матеріалами (пластик, кераміка, гіпсокартон тощо). Колірне вирішення інтер’єру створюється з використанням принципів контрасту і нюансу. У практиці використовуються обидва прийоми.

Колір є активним засобом архітектури інтер’єру. Поєднання яскравості і кольору формують пластику інтер’єру, а також його просторову композицію.

Колірне вирішення визначається багатьма факторами, серед яких основними, що впливають на вибір кольору інтер’єрів готелів, є природні умови, орієнтація, архітектура будинку і приміщення, призначення приміщень.

2.2. Організаційна структура управління

. В готелі “Прем’єр Палац” саме організаційна структура відображає взаємозв’язок ланок управління підприємством. Досліджуючи дану структуру можна зробити висновок, що вона – лінійно-функціональна, керівником даного підприємства є голова правління, оскільки готель “Прем’єр Палац” є відкритим акціонерним товариством. На підприємстві існує демократичний стиль управління, оскільки всі рішення обговорюються колективом, але приймає їх та несе відповідальність лише керівник.

2.3. Структура організації та підрозділи

Організаційна структура готелю є відображенням повноважень та обов’язків, які покладені на кожного робітника. Ця структура досить складна, нестандартність її зумовлена функціональними особливостями та специфікою управління організацією. “Прем’єр Палац” входить в мережу готелів Premier Hotel, саме цей факт визначає її організаційну структуру.

Управлінська компанія “Premier International Ltd.” має своє керівництво в особі Генерального директора та його заступника, які визначають основні стратегічні напрямки розвитку мережі Premier Hotels. Відділ маркетингу Управлінської компанії займається дослідженням ринків в усіх п’яти регіонах та розробляє маркетингові стратегії для порівняно різних категорій готелів.

В готелі “Прем’єр Палац” функціонує багато відділів, які виконують певні функції згідно положень про підрозділи. Форми реалізації функцій управління на підприємстві наступні:

2.4. Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база підприємства:

– адміністративні приміщення (кабінети, контори, приміщення для нарад)

– приміщення вестибюльної групи (вестибюль, гардероб, санітарні вузли, пункт охорони громадського порядку)

– приміщення житлової групи (номери, коридори, холи, вітальні, приміщення побутового обслуговування на поверсі)

– приміщення масового обслуговування – конференц – зали приміщення ресторанного господарства (ресторан “Імперія”). Складські приміщення для продуктів і сировини. [24]

– – Організація бронювання місць в готелі

– Процес бронювання часто включає в себе найважливіший перший контакт між клієнтом і підприємством готельного господарства. Ефективний процес бронювання забезпечує більш якісне планування, координацію, кадрову політику і організацію виробництва. Агент по бронюванню повинен вміти швидко і точно реагувати на замовлення по бронюванню. Ефективність процесу бронювання залежить від встановленого порядку обробки замовлень, оновлення інформації, подачі інформації і підтвердження. [18]

– – Порядок оформлення проживання в готелі

– Номер в готелі “Прем’єр Палац” надається громадянам при наявності паспорта чи документа, що його замінює та заповненні анкети певного зразка чи реєстраційної картки для іноземних громадян.

– Поселення іноземних громадян та громадян України проводиться на загальних підставах при пред’явленні національних паспортів, що засвідчують особу, та виїзної візи для іноземних громадян.

– Порядок реєстрації національних паспортів визначається Міністерством Внутрішніх Справ України. При наявності вільних місць і за бажанням клієнта йому може надаватися номер на два і більше місць з повною оплатою вартості номера.

– Після оформлення документів на проживання в готелі “Прем’єр Палац” клієнту видається документ про оплату номера та пластикова картка – ключ, на якій вказується прізвище та ім’я гостя, номер кімнати і термін проживання.

– Час виписки гостя і розрахунковий час – 12.00 поточного дня за місцевим часом. Час реєстрації і поселення в готелі починається з 13.00 поточного дня за місцевим часом.

– При проживанні в готелі менше чим добу оплата береться за повну добу, незалежно від розрахункового часу.

– Виїзд після 12.00 є додатковою послугою і надається начальником служби прийому і розміщення в залежності від стану ресурсів номерного фонду.

O Номери в готелі “Прем’єр Палац”

Всього в готелі 289 номерів люкс у класичному стилі, в яких є все, що необхідне сучасному мандрівнику. Розмаїття категорій дозволить обрати саме той номер, що найбільш відповідає меті Вашого візиту – від затишного Стандартного номеру до Президентських апартаментів.

47 номерів Представницького поверху розташовані на 7-му та 8-му рівнях, та передбачають ще більше комфорту та приватності. Перелік послуг включає окремий Представницький Лаунж, де сервірується сніданок. Кімната для переговорів, що прилягає до Лаунжу, може бути використана гостем протягом 2 годин щоденно. Королівські (110 м2) та Президентські апартаменти (171 м2) можна об’єднати в розкішні багатокімнатні покої для прийому поважного гостя або організації відповідальних переговорів. П’ятикімнатні Президентські апартаменти обладнані удосконаленою системою безпеки. [13]

Розділ ІІІ. Аналіз роботи досліджуваного підприємства по визначеній темі курсової роботи

Я б хотіла описати Вам декоративні композиції із природних рослин в інтер’єрівестибюльної групи готелю Прем’єр Палац. Мода на штучну зелень вже пройшла, і багато людей розчарувалися в ній, по-перше вона вигорає на сонці, а під дією ультрафіолету пластмаса ломиться. І щоб запобігти проблем з оновлюванням фасаду, краще вибрати живі декоративні квіти. Велике різноманіття живих ліан, пальми, фікус Бенджаміна, юкку, оселилися в готелі

“Прем’єр Палац”

Вестибюльна група є основною серед всіх груп приміщення, адже коли гість потрапляє до неї у нього одразу складається перше враження про готель, в залежності від того, що він бачить. В готелі “Прем’єр Палац” група розміщення знаходиться з правої сторони при вході в вестибюль. Додаток 1.

Дуже важливо правильно підібрати рослини. Але головні особливості – це правильний догляд і умови життя.

Архітектура проекту включає все: починаючи від мармурної підлоги з підігрівом, 6 – грузового і 8-пасажирського – ліфтів, в кожному номері – телефон, кондиціонер, кабельне телебачення, холодильник, сейф,

Міні-бар, фен, інтернет.

Колір є активним засобом архітектури інтер’єру. Колірне вирішення визначається багатьма факторами, серед яких основними, що впливають на вибір кольору інтер’єрів номерів і готелю в цілому, є природні умови, орієнтація, архітектура будинку і приміщення. Також колірне вирішення інтер’єру номеру необхідно вибирати з урахуванням гігієнічних вимог. Пофарбовані у світлі тони номери легше утримувати в чистоті, а горизонтальні поверхні меблів повинні бути темними, що дозволяє легко помітити пил. Оббивка меблів і декоративні тканини повинні виключати сірі і бурі кольори, що роблять враження недостатньої свіжості.

Що ж стосується номерів готелю, що досліджується, то тут всі кольори не просто витримані відповідно до норм і стандартів як і оббивка меблів, а просто перевищують їх. Тон номерів світлий: від світло бежевого до рожевого, ванні кімнати мають зеленуватий відтінок.

Рівень освітленості номерів визначає його комфортність, нормальну зорову працездатність.

Сучасні принципи пристроїв штучного освітлення залежать від об’ємно-просторового вирішення приміщення. Різноманітні варіанти насиченості світлом і розподілу яскравостей надають приміщенню індивідуальний характер, завдяки чому той самий інтер’єр може сприйматися при різних системах освітлення по різному.

Стосовно номерів готелю “Прем’єр Палац”, то освітлення використане майже на повну потужність від своїх можливостей. Є світильники біля ліжок, крісел, столиків та загальне стельове освітлення.

Озеленення в інтер’єрі номеру – це особливий вид мистецтва, що виконує як естетичні, так і утилітарні функції. Озеленення активно впливає на характер формування інтер’єру і є таким же рівноцінним компонентом оформлення середовища, як і обробка стін, меблювання та ін. За допомогою озеленення можна підвищити художню виразність внутрішнього простору, удосконалити його функціональну організацію. Утилітарна функція рослин полягає у створенні певного мікроклімату в приміщенні. У наведеному прикладі, номери озеленення не мають. Це не зовсім гарно, адже живі й штучні квіти можна використати як елемент декору, а також як засіб підняття настрою. На стіл та на трюмо (тумбочку) слід поставити живі квіти. [23]

Кольоровість освітлення залежить від спектрального складу випромінювання джерел світла. Якщо він відрізняється від спектрального складу денного світла, то навіть за високої освітленості відбувається “перекручування кольору”. Тому при проектуванні інтер’єру необхідно знати кольорові характеристики використовуваних джерел світла. Необхідно знати “видимий колір” кожного типу лампи, щоб правильно встановити дію світла на колір інтер’єру.

Велике декоративне значення в інтер’єрі номерів готелю мають завіси, гобелени, килими, оббивка меблів. Вони багато в чому визначають колірне вирішення та емоційне фарбування приміщень.

Одним з істотних елементів є завіси. Вони виконують практичні функції й одночасно впливають на композицію та колорит інтер’єру. Практичні функції завіс полягають у регулюванні природного освітлення, тепла та інсоляції, поглинанні шуму.

Застосовують два види завіс: прозорі та щільні. У номерах готелю “Прем’єр Палац” використані як щільні так і прозорі завіси для зручності клієнтів.

Підлога у номері вислана одним великим килимом, а вірніше килимовим покриттям, що поєднує різноманітні функціональні зони номеру.

У готелях застосовують опалювальні системи середнього тиску з температурою води до 120°С, що подається від теплоелектроцентралі, а потім використовується для опалювальних цілей. Джерелами тепла для готелює власні котельні. Сучасні вимоги комфорту припускають наявність у готелі систем кондиціонування повітря. Створення штучних кліматичних умов у широкому масштабі застосовується в країнах із тропічним кліматом, а також у комфортабельно обладнаних готельних об’єктах. Системи кондиціонування повітря коштують значно дорожче від систем вентиляції і застосовуються, в основному, у готелях високого класу обслуговування.

Під час перебування в готелі, крім гарних номерів і смачної їжі, багато з людей очікують першокласного обслуговування зони релаксації. Сауни, басейни й спортивні площадки – ключові компоненти в наборі додаткових послуг готелю “Прем’єр Палац”. Тут освітленню також доводиться відповідати високим вимогам. У зонах SPA приглушене розсіяне світло допомагає розслабитися, у той час як яскраве світло в зоні фітнесу підтримує під час фізичних навантажень. [12]

Аналіз конкурентів

Знання про конкурентів, їх реальні і планові дії є основою для стратегічної орієнтації підприємства в конкурентному середовищі. Технологія формування стратегії конкуренції, орієнтована на використання сильних сторін діяльності підприємства з урахуванням активності конкурентів і особливостей розвитку ринку, є важливим інструментом формування стратегічних конкурентних переваг.

В готелі “Прем’єр Палац” аналізом діяльності конкурентів займається відділ маркетингу та продажів.

Основними конкурентами готелю “Прем’єр Палац” є : готель Radisson SAS готель “Opera”, готель “HYATT Regency Kiev” та готель “Дніпро”.

Radisson SAS

Споруда готелю Radisson SAS в Києві було збудовано в 1903 році. Після проведеної комплексної реставрації цей пам’ятник архітектури може забезпечити першокласне обслуговування. Готель розташований всього в 57км від міжнародного аеропорту “Бориспіль” і може запропонувати фантастичний вид на Дніпро, прекрасні ресторани і конференц-зали.

Від готелю можна дійти пішки до державних установ, багато численних парків, золотоголових церков і магазинів, розташованих вздовж головної вулиці міста – Хрещатика.

У готелі 255 номерів; серед них 147 стандартних (1 755 грн. за добу), 83 номер бізнес-класу (2 025 грн. за добу), 22 номери класу люкс (2 970 грн. за добу). Інтер’єр номерів виконаний у трьох стилях – скандинавському, італійському та морському. У готелі функціонує два ресторани, є підземний паркінг, сигарний клуб, фітнес-клуб та конференц-зали.

В фітнес-клубі Расе є спортзал, сауна, баня і солярій, а також різні види масажу.

Готель має всі можливості для проведення різних заходів від засідання на 8 чоловік до більшого прийому на 250 гостей.

Opera

Готель Опера це перший бутик готель класу де люкс, який відкрився 20 грудня 2006 р., у самомусерці Києва. 3 березня 2007 року готель є членом асоціації “Провідні готелі миру” (The Leading Hotels of the World), гарантуючи розміщення й обслуговування найвищого класу на рівні світових стандартів.

Готель Опера – це дійсно розкішний будинок, який заворожує своєю елегантністю й шармом. Готель розташований у центрі столиці на перетинанніділовий, культурної й історичної частин міста, недалеко від знаменитого Київського Оперного театру. Будинок готелю був побудований в 1906 р. і є одним з пам’ятників архітектури. При реконструкції увага приділялася навіть дрібним деталям. Використання різноманітних текстур і відтінків створює атмосферу розкоші й комфорту.

Готель Опера – перший Бутик – Готель у столиці України, який пропонує гостям 138 розкішно обладнаних номерів, де увага приділена навіть деталям. Стандартні кімнати Twin, King і Queen відкривають широкий вибір для розміщення гостей. У кожномуномері є кондиціонер, Wi Fi Інтернет, підігрівши підлог у ванних кімнатах, супутникове ТВ, міні-бар і пряма телефонна лінія. Тепла колірна гама, вишукані акценти інтер’єру й ексклюзивні дизайнерські меблі дарують безмежне відчуття розкоші, комфорту й затишку. Інтер’єр спеціально створений таким чином, щоб об’єднати класичну елегантність із блискучою розкішшю, яку гості звичайно очікують від шикарного готелю класу де люкс.

Розкішні номери класу люкс були оформлені в стилі найвідоміших оперних добутківмиру: Японському, Італійському, Російському, Єгипетському, Французькому, Американському й Марокканському.

Ціна номерів варіюється від 310 до 800 євро за добу.

HYATT Regency Kiev

Розташований в центрі політичної та ділової столиці України, готель виходить вікнами на історичне місто старого міста. Готель розташований недалеко від Софіївського собору, монастиря Архістратига Михаїла і бутиків Хрещатика, а також в 40км от державного міжнародного аеропорту.

Цей новий готель зі скляним фасадом має сучасні переваги, такі як бізнес-центр і 24-годинна служба консьєржів. Хаятт Рідженсі Київ – ідеальний готель для великого міста, який чудово підходить для проведення ділових і світських заходів, для цього в готелі є 12 функціональних залів, які займають загальну площу більше 1000кв. метрів.

Відпочинок в готелі включає в себе спа, де гості зможуть насолодитись різними процедурами, а також фітнес-центр с 25-метровим басейном, кардіотренажерами, саунами и гідромасажними ваннами. В число ресторанів входять Гриль Азія, де можна поснідати і відвідати страви азіатської кухні, Бар он 8, де гостям пропонуються страви континентальної кухні і напоями, а також Брунелло зі стравами італійської кухні, легкими закусками і вином. В Лоббі Лаундж пропонують страви європейської і української кухні і коктейлі.

Кожен з 234 просторих номерів готелю обладнані з максимальним комфортом, включаючи розкішна постільна білизна, оснащена кращими технологіями, в тому числі системою клімат-контролю, звичайним і безпровідним доступом в Інтернет. Для удобства гостей – цілодобове обслуговування номерів.

Ціна номера на добу становить від 3042 до 4524 грн. [6]

Розділ ІV. Резерви вдосконалення роботи досліджуваного

Підприємства

4.1. Шляхи вдосконалення інтер’єру готелю “Прем’єр Палац”

На мою думку для раціонального колірного вирішення інтер’єру готелю необхідно для кожного приміщення обирати колірну гаму з урахуванням її психологічного впливу на людину:

1) При вирішенні просторової композиції інтер’єру велике значення мають явища виступання та відступання кольорів.

Виступання або відступання кольору залежить від його тону. Теплі кольори (особливо червоний) виступають уперед, а холодні (особливо синій) відступають назад. Це явище досить сильно залежить і від освітленості кольору. Світлі кольори є виступаючими, темні – відступаючими.

Таким чином, явище виступу-відступу кольорів має важливе значення як засіб зорової зміни пропорцій і розмірів приміщень.

2) Об’єднуюча і розчленовуюча властивість кольорів. Велике практичне використання в оформленні номерів має об’єднуюча властивість кольору, суть якої в тому, що для зорового об’єднання декількох плям на площині остання має бути пофарбована в той самий колір, у який пофарбовані плями, або у більш насичений і темний. Якщо, наприклад, стіну, біля якої стоять меблі або висить дзеркало, бра та ін., пофарбувати, скажімо, у жовтогарячий колір, то вона стане композиційним центром, і всі предмети зорово об’єднаються з нею. Інтер’єр номера стане більш організованим і лаконічнішим.

При фарбуванні предметів у різні кольори виникає ілюзія їхнього розчленування, особливо при фарбуванні у кольори, що сильно відрізняються один від одного за інтенсивністю світла. Менше враження розчленовування може бути при фарбуванні у кольори, що є різними за тоном і насиченістю. Розчленовуючу властивість кольору можна використовувати при фарбуванні довгих коридорів готелів. Окремі ділянки коридорів, пофарбовані у різні кольори, створюють відчуття скороченості довжини коридору.

3) На сприйняття кольору предмета впливає яскравість фону. Якщо яскравість предмета нижча від яскравості фону, то його колір здається бляклим і тому сприймається погано. Співвідношення яскравості фону і предмету необхідно враховувати при фарбуванні стін і підлоги та виборі кольору предметів оздоблення. Останні повинні бути яскравішими, ніж підлога і стіни; виділяючись на загальному фоні, вони підсилюватимуть декоративність інтер’єру.

4) При вирішенні багатьох завдань інтер’єру готелів має значення здатність кольору ілюзорно змінювати дійсні розміри предмета. Ця властивість кольору дозволяє коректувати розміри приміщень і устаткування. Особливо це варто враховувати при фарбуванні коридорів, оскільки при вертикальному членуванні стін або поперечному членуванні підлоги коридор може здаватися ширшим і коротшим. І, навпаки, неправильним розфарбуванням можна посилити й без того неприємне враження від довгого коридору, як, наприклад, розчленовуванням кольором стін і підлоги поздовжніми смугами. Так само можна створити враження різної висоти приміщення – горизонтальним членуванням стін кольором, зорово зменшити висоту приміщення і, навпаки, вертикальним членуванням стін збільшити його висоту.

5) У сприйнятті інтер ‘єру велике значення має розташування колірних плям відповідно до поняття “важкі” і “легкі” кольори. Психологи шляхом експериментальних досліджень встановили, що важкість кольору залежить головним чином від інтенсивності його світла: чим темніший колір, тим він більш важкий. Це правило стосується усіх кольорів: і ахроматичних, і хроматичних, і кольорів того самого тону, й різних колірних тонів. Важкість кольору залежить також і від його насиченості; з кольорів того самого колірного тону та однакової світлової інтенсивності більш насичені здаються більш легкими. [16]

Нарешті, важкість кольору певною мірою залежить і від фактури матеріалу: колір матеріалу з грубою фактурою за інших рівних умов більш важкий, ніж колір матеріалу з гладкою поверхнею.

У готелі “Прем’єр Палац” використовується великий асортимент оздоблювальних матеріалів, різних за кольором і фактурою їхньої поверхні. Тому при вирішенні інтер’єру варто вибирати матеріали з урахуванням “важкості” і “легкості” їхнього кольору.

Враження від інтер’єру складається не лише від окремих кольорів, але також і від їхніх поєднань. Різні поєднання кольорів по-різному впливають на спостерігача: одні сприймаються легко, інші викликають почуття напруження і важкості.

Розрізняють три групи поєднань залежно від розміру інтервалу між кольорами в колірному колі: малі і великі інтервали в більшості випадків є легкими, а середні – важкими поєднаннями. [22]

Слід брати до уваги, що при виборі колірної гами інтер’єру готелю варто орієнтуватися на використання легких поєднань.

На сприйняття кольору великий вплив справляє інший колір, який спостерігач бачить одночасно з даним кольором або на який він дивився безпосередньо перед цим. У певних поєднаннях виникають явища одночасних і послідовного кольорових контрастів.

Одночасним кольоровим контрастом називається зміна колірного тону або насиченості кольору під дією сусідніх хроматичних кольорів. Якщо колір оточений хроматичним фоном, то він змінюється у бік кольору додаткового до кольору фону. Будь-який колір, знаходячись на фоні свого додаткового кольору, виграє в насиченості; знаходячись же на фоні однакового з ним кольору, але більшої насиченості – втрачає в насиченості.

Особисто мені дуже сподобався прийом, що використаний у “Прем’єр Палаці”: одночасний кольоровий контраст використаний для приглушення одних елементів інтер’єру, а не, навпаки, для посилення декоративного звучання інших елементів.

Суть явища послідовного кольорового контрасту зводиться до того, що якщо протягом деякого часу затримати погляд на якому-небудь кольоровому предметі, а потім відвести убік, то створюється враження, що очі бачать цей самий предмет, але пофарбований у менш інтенсивний додатковий колір. Те ж саме відбудеться, якщо з пофарбованого, скажемо, у червоний колір приміщення перейти до приміщення, що пофарбоване у білий або сірий колір; колір останнього здаватиметься ледь зеленуватим. Якщо ж приміщення буде пофарбоване в зелений колір, то його пофарбування буде здаватися ще більш насиченим.

При виборі фарб для готелю, де гостеві доводиться проходити ряд приміщень, послідовний колірний контраст можна використовувати для посилення декоративності інтер’єру.

Кольоровість освітлення залежить від спектрального складу випромінювання джерел світла. Якщо він відрізняється від спектрального складу денного світла, то навіть за високої освітленості відбувається “перекручування кольору”. Тому при проектуванні інтер’єру необхідно знати кольорові характеристики використовуваних джерел світла. Необхідно знати “видимий колір” кожного типу лампи, щоб правильно встановити дію світла на колір інтер’єру.

4.2. Шляхи вдосконалення комфорту у готелі “Прем’єр Палац”

Потреба виживання малих і середніх підприємств готельного типу визначила нову тенденцію в спеціалізації, диверсифікації, концептуалізації та екологізації готельних послуг. “Готель майбутнього – це спеціалізований готель”, – стверджують дослідники перспектив розвитку швейцарського туризму.

Я вважаю, що менеджерам готелю “Прем’єр Палац” слід прислухатись до наших іноземних колег і прийняти рішення у створені своєї “фішки”,візитної картки, щоб бути популярними на весь світ.

Наприклад, у розкішному готелі “Frankfurter Hof” (Німеччина) відмовилися від будь-яких форм самообслуговування: замість автоматів для чищення взуття – нічні чистильники; у ліфтах – хлопчики-ліфтери; номерні міні-бари замінені на “кімнатний сервіс” – доставку в номер на бажання клієнтів напоїв, сніданку; сервірування вечері, послуги офіціантів. [3]

У німецьких “Ренесанс-готелях” привітання гостя починається з коктейлю “Ласкаво просимо “; кожний гість має свого куратора серед співробітників, що вирішує всі проблеми клієнта; свіжа газета подається у номер попрасованою, щоб клієнт не забруднив руки, і т. д.

У Швейцарському місті Кульмі власник одного з готелів створив центр здоров’я і краси, діяльність якого активізується в несезонний період, коли необхідні додаткові стимули для залучення клієнтів.

Так, концепція готелю “Frankfurter Hof” – “Ми повертаємося до стратегії “стародавнього Гранд-готелю”; сучасний комфорт має поєднуватися з принципом “служба сервісу виконає будь-які бажання клієнта”.

Інтер’єри молодіжного готелю “Davos face” вирішені в модерністській манері, стиль обслуговування довірливий і невимушений.

” Siminar-hotel” має елегантне оформлення, досконале технічне обладнання; організація обслуговування розрахована по хвилинах, обслуговуючий персонал підтримує дистанцію ввічливості.

Єдина концепція вимагає від готельного підприємства послідовності, оскільки “політика зигзагу” не зробить підприємство прибутковим.

Формування філософії підприємства, його іміджу, підпорядкування всіх сторін життєдіяльності прийнятій концепції визначило нову тенденцію біоготелю “Alpenrose” (Німеччина): “Alpenrose” – готель для тих, хто не палить. Готель має всього 120 місць, коефіцієнт завантаження становить 80 %. [17]

Екологічна філософія готелю побудована не тільки на використанні екологічно чистих предметів: у готелі не продаються “хімічні напої”, а тільки молоко, соки, натуральні напої, але і на економії ресурсів через регулювання подачі тепла, світла, електроенергії.

Програма “екологія в готелі” не завжди потребує прийняття радикальних рішень – важливі будь-які дрібниці: автоматична сантехніка на інфрачервоних променях, електричні мильниці. При цьому “екологічна програма” не досягне своєї мети, якщо не буде організовано письмове “виховання” гостей. Наприклад, заклик до клієнтів “не кидати на підлогу рушник, якщо він ще використовуватиметься” допомагає заощаджувати не тільки воду й електроенергію а й третину рушників, які перуться щодня, подовжуючи термін їхнього “життя”. [8]

І ще хочу додати, що для більшого комфорту у готелі “Прем’єр Палац” кожен готельний номер має обладнуватися міні-сейфом, що управляється (закривається і відкривається) персональним кодом клієнта. Розмір сейфа визначається типом номера, однак, варто надати перевагу сейфам, що дозволяють зберігати в них переносний комп’ютер. Для надання уповноваженими особами допомоги клієнтам у відкриванні сейфів в екстрених випадках має бути передбачений майстер-пристрій, що управляється спеціальним кодом, встановлюваним охороною готелю.

Висновки та пропозиції

У готельному комплексі “Прем’єр Палац ” ви зануритеся в часи заснування готелю, в його багату і цікаву історію. Все це вишукано й зі смаком сполучається із сучасним комфортом і зручностями, що, погодитеся, додасть Вашому настрою на відпочинок активності й бадьорості.

Тому, проаналізувавши оформлення готелю можна зробити наступні висновки:

Інтер’єр будь-якого приміщення готелю повинен володіти екологічним, функціональним та естетичним комфортом.

Екологічний комфорт в інтер’єрі створюється, в основному, завдяки системам інженерного забезпечення готелів: вентиляції, кондиціонування повітря, централізованого пиловидалення, опалення тощо.

Функціональний комфорт в основному забезпечується оптимальним набором меблів і обладнання. Меблі є одним з активних компонентів у формуванні інтер’єрів.

Меблювання номерів готелів має вирішувати основне завдання: створити максимум зручностей при мінімальній площі. В нашому випадку площа номерів у готелі є досить великою, тому проблем з меблюванням номеру немає. Меблі підібрані в різних стилях під інтер’єри в номерах і розташовані зручно з урахуванням усіх вимог: розмір робочої зони в поперечному напрямі складається з ширини робочого столу (90 см), розриву від столу до стільця (25 см) і ширини стільця (55см), що складає 170 см. Загальний розмір зони сну (135 см)складається з таких параметрів: ширини ліжка – (в нашому випадку 180 см), розриву 10 см між ліжковою тумбочкою і ліжком, ширини тумбочки 60 см. Номери відповідають всім цим критеріям, тобто здатні в повному обсязі задовольнити навіть найвибагливішого клієнта.

Велике декоративне значення в інтер’єрі номеру мають завіси, гобелени, килими, оббивка меблів. Вони багато в чому визначають колірне вирішення та емоційне фарбування приміщень.

Одним з істотних елементів є завіси. Вони виконують практичні функції й одночасно впливають на композицію та колорит інтер’єру. Практичні функції завіс полягають у регулюванні природного освітлення, тепла та інсоляції, поглинанні шуму.

Застосовують два види завіс: прозорі та щільні. У номерах готелю “Прем’єр Палац” використані як щільні так і прозорі завіси для зручності клієнтів.

Підлога у номері вислана одним великим килимом, а вірніше килимовим покриттям, що поєднує різноманітні функціональні зони номеру.

Колір є активним засобом архітектури інтер’єру. Колірне вирішення визначається багатьма факторами, серед яких основними, що впливають на вибір кольору інтер’єрів номерів і готелів в цілому, є природні умови, орієнтація, архітектура будинку і приміщення. Також колірне вирішення інтер’єру номеру необхідно вибирати з урахуванням гігієнічних вимог. Пофарбовані у світлі тони номери легше утримувати в чистоті, а горизонтальні поверхні меблів повинні бути темними, що дозволяє легко помітити пил. Оббивка меблів і декоративні тканини повинні виключати сірі і бурі кольори, що роблять враження недостатньої свіжості.

Що ж стосується номерів готелю, що досліджується, то тут всі кольори не просто витримані відповідно до норм і стандартів як і оббивка меблів, а просто перевищують їх. Тон номерів світлий: від світло бежевого до рожевого, ванні кімнати мають зеленуватий відтінок.

Рівень освітленості номерів визначає його комфортність, нормальну зорову працездатність.

Сучасні принципи пристроїв штучного освітлення залежать від об’ємно-просторового вирішення приміщення. Різноманітні варіанти насиченості світлом і розподілу яскравостей надають приміщенню індивідуальний характер, завдяки чому той самий інтер’єр може сприйматися при різних системах освітлення по різному.

Стосовно номерів готелю “Прем’єр Палац”, то освітлення використане майже на повну потужність від своїх можливостей. Є світильники біля ліжок, крісел, столиків та загальне стельове освітлення.

Озеленення в інтер’єрі номеру – це особливий вид мистецтва, що виконує як естетичні, так і утилітарні функції. Озеленення активно впливає на характер формування інтер’єру і є таким же рівноцінним компонентом оформлення середовища, як і обробка стін, меблювання та ін. За допомогою озеленення можна підвищити художню виразність внутрішнього простору, удосконалити його функціональну організацію. Утилітарна функція рослин полягає у створенні певного мікроклімату в приміщенні. У наведеному прикладі, номери озеленення не мають. Це не зовсім гарно, адже живі й штучні квіти можна використати як елемент декору, а також як засіб підняття настрою. На стіл та на трюмо (тумбочку) слід поставити живі квіти.


Удосконалення інтер єру і комфортності у приміщеннях діючого готельного підприємства